Toskánské zahrady a NP Cinque Terre, Itálie, 4.5.2018, Snídaně
Číslo zájezdu: 127189873

Toskánské zahrady a NP Cinque Terre

Itálie

Toskánsko, ostrov Elba,Toskánské zahrady a NP Cinque Terre

Termín:

4.5.2018 - 8.5.2018
Další termíny

Strava:

Snídaně

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

5 dní

Doprava:

autobus  -1 odjezdových míst

Cena od:

 -0 %
5 990 Kč ()


Anotace
Olivovníky, cypřiše, vinice, rozmanité pobřeží a dramatické vnitrozemí, skvosty všech význačných kulturních období od antiky až po současnost. Toskánsko nabízí ode všeho trochu. Během jednoho pobytu nelze poznat všechny přírodní ani kulturní památky, jsou však místa, kde se toto spojí v jedinečný zážitek – v toskánských zahradách. Pojeďme objevit krásu toskánských zahrad, oblast, která
vždy přitahovala vynikající architekty, sochaře, malíře, básníky a spisovatele, v moderní době také filmaře a fotografy.

Zájezd provází Mgr. Václav Kabíček

Villa Torrigiani - Lucca - Montecatini Terme - Collodi - Villa Garzoni - zahrady Grabau a Reale – NP Cinque Terre
Program zájezdu
1. den zájezdu
Odjezd ve večerních hodinách z ČR, tranzit přes Rakousko.

2. den zájezdu
Ráno příjezd do Toskánska a návštěva první manýristické vily VILA TORRIGIANI, symetricky členěná zahrada, jejíž původní plán je připisován slavnému francouzskému zahradnímu architektovi André Le Notreovi. LUCCA, historické centrum obklopené hradbami, za kterými budeme obdivovat krásné stavební památky, z nichž jedna z nejznámějších je původně římské Amfiteatrální náměstí - velkolepý dóm San Martino, kostel San Michele in Foro, rodný dům G. Pucciniho. Uvědomíme si noblesní atmosféru tohoto kdysi velmi bohatého města. Odjezd do lázeňského MONTECATINI TERME, které patří mezi proslulé evropské termální lázně, pavilon Tettuccio - vystavěn z podnětu L. Habsburského. Možnost večeře, ubytování, individuální volno.

3. den zájezdu
Městečko COLLODI, proslavené spisovatelem Carlo Collodi (vl. jménem Lorenzini), autorem příběhu o Pinocchiovi a především unikátní zahradou VILLY GARZONI, prohlídka nejkrásnější barokní italské zahrady. Ohromí nás nejen schodiště s bohatě zdobenými terasami, kterému vévodí mohutná vodní kaskáda s vodopádem a impozantní sochou Slávy, ale i bazény s vodotrysky lemované pestrými květinovými kompozicemi či umělé jeskyně. Dále navštívíme zahrady, které obklopují sídla šlechticů, diplomatů a bohatých obchodníků. Atmosféra zahrad GRABAU a REALE nás zaujme tajemnými zákoutími, dekorativními záhony, fontánami a sochařskými kompozicemi, které jsou typické pro italskou renesanční zahradní architekturu. Návrat do Montecatini Terme a fakult. výjezd lanovkou do historické části města - výhled na typickou krajinu Toskánska. Možnost večeře, návrat na hotel.

4. den zájezdu
Odjezd do přístavního města LA SPEZIA a poté fakult. projížďka lodí nebo vlakem podél Ligurské riviéry, zde navštívíme NP CINQUE TERRE (UNESCO). Tyto původní rybářské vesničky, které díky své zachovalé zástavbě tvořené pastelově zbarvenými domky, lemované vinohrady, olivovníky a středomořskou vegetací a úchvatnému umístění ve strmých svazích nad mořem byly zařazeny do seznamu památek UNESCO. Individuální volno, navečer odjezd do ČR.

5. den zájezdu
Návrat v dopoledních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu lux. klim. busem2x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím2x snídanipobytovou taxuprůvodce
Cena nezahrnuje
vstupné, fakult. služby, lanovky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
Fakultativní příplatek
1lůžk. pokoj 1200 Kčkomplex. pojištění vč. storna zájezdu 180 Kč
Nástupní místa
04.05. - 08.05. odjezd A, B, G, L

Přehled nástupních míst najdete ZDE
Typ ubytování (např. Hotel ***, Stan ...)
hotel***
Ikony pro web
oblíbené
Orientační ceny vstupného
Montecatini Terme: vstup do lázeň.zóny 7 €

Montecatini Terme: lanovka 7 €

Montecatini Terme: Tetuccio 6 €

Lucca: zahrady Grabau 7 €

Lucca: zahrady Reale 8 €

Lucca: dóm di San Martino 3 €

Lucca: zahrady Villy Garzoni 13 €

Lucca: věž 3,50 €

Cinque Terre: vláček 6 €

Monterosso - La Spezia vyhlídková plavba cca 25 € - 27 €
Kapesné
dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 90 €
Pořadatelem tohoto zájezdu je REDOK TRAVEL, s.r.o., IČ 25258281.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Odjezd
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:
Před odesláním objednávkového formuláře si pozorně přečtěte informace o zpracování osobních údajů, které jsou dostupné zde. Souhlas se zpracováním osobních údajů potvrdíte odesláním objednávkového formuláře.

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK