Provence - vůně levandule, Francie, 25.6.2018, Snídaně
Číslo zájezdu: 125652193

Provence - vůně levandule

Francie

Provence - Azurové pobřeží,

LM


Provence - vůně levandule

Termín:

25.6.2018 - 1.7.2018
Další termíny

Strava:

Snídaně

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

7 dní

Doprava:

autobus  -0 odjezdových míst

Cena od:

9 190 Kč  -5 %
8 690 Kč ()


TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Anotace
Navštivte s námi Provence, právě na konci června a začátkem července je modrofialová, protože kvete levandule. Provence - symbol léta, prázdnin, relaxace. Provence, to je sluncem zalitá krajina s platany a cypřiši, provoněná rozmarýnem, tymiánem a modrající se levandulí. Ze zdejší krajiny čerpali inspiraci věhlasní umělci a spisovatelé, jako Van Gogh, Picasso, Scott Fitzgerald či Pagnol. Původní ligurské osídlení vystřídaly civilizace Keltů, Řeků a Římanů, po nichž tu zůstala vzácná architektonická díla. Zamilujte si Provence s námi!

Orange - Arles - St. Rémy-de-Provence - Les Baux de-Provence - Avignon - Pont du Gard - Nîmes - NP Camargue - Aigues-Mortes - Les Stes-Maries-de-la Mer - Vaucluse - Gordes - klášter Sénanque - Roussillon - Le Château Du Bois - Aix en Provence - Marseille
Program zájezdu
1. den zájezdu:
Odjezd z ČR v odpoledních hodinách, přejezd do Francie.

2. den zájezdu:
Ráno příjezd do ORANGE, středisko obchodu s olivami, medem, hroznovým vínem a lanýži. Krátká prohlídka města vč. Římského divadla. Následuje město Van Gogha ARLES (UNESCO), klikaté uličky, stinná náměstí, barevné domy, prohlídka starobylé Arelate, v antických dobách nazývané „Římem Galie“, se zachovalou arénou, Konstantinovými lázněmi, kostelem St. Trophime s přilehlým opatstvím z období románské provensálské školy, Goghova nemocnice. LES ALYSCAMPS, galsko-římská nekropole s torzy středověkých náhrobků známá z děl Danteho, van Gogha či Gauguina. Ubytování v Arles.

3. den zájezdu:
Panoramatická jízda pohořím Alpilles do rodiště Nostradama ST. RÉMY-DE-PROVENCE, malebné městečko s pestrou minulostí, římské Glanum, Goghův klášter, vzácný antický kenotaf a vítězný oblouk, navštívíme bývalý klášter Saint-Paul-de-Mausole, kde se léčil V. van Gogh. Turistický magnet Provence opevněné kamenné LES BAUX DE-PROVENCE, městečko na vápencovém ostrohu, městečko řemesel, překrásné výhledy na pohoří Alpilles, náhorní plošina s rozvalinami hradu, citadela Les Baux. Jedno z nejvíce fascinujících měst jižní Francie papežský AVIGNON s největším gotickým evropským palácem - prohlídka opevněného města, papežský palác Palais des Papes, slavný most St.-Bénézet, ve volném čase fakult. projížďka lodí po Rhôně do Villeneuve-lès Avignon, možnost zakoupit vynikající víno Côte du Rhône nebo růžové čokoládové koule papaline d´Avignon.

4. den zájezdu:

Prohlídka PONT DU GARD, největší dochovaná část římského akvaduktu v Evropě. NîMES s elegantním římským chrámem Maison Carrée a skvělou římskou arénou – dvě nejzachovalejší památky této doby na světě. Průjezd Národním parkem CAMARGUE, přírodní rezervace v deltě Rhôny, druhý největší mokřad Evropy, plameňáci, divocí koně. Návštěva městečka AIGUES-MORTES, středověký přístav obepnutý mohutnými hradbami, odkud vyplouval Ludvík IX. Svatý na křížové výpravy. Pro zájemce návštěva ornitologické rezervace, pozorování nejen plameňáků v jejich přirozeném prostředí. Les Stes–MARIES– DE–LA-MER romantická vesnice, přímořské letovisko, koupání. Návrat na ubytování.

5. den zájezdu:
Celodenní výlet na náhorní plošinu VAUCLUSE, obrovské vápencové pohoří patřící k nejpřitažlivějším oblastem Provence, kde se snoubí bujná příroda s malebnými vesnicemi. Fotogenické GORDES, jedno z nejhezčích městeček trůnících na skále, románský klášter SÉNANQUE s kvetoucími lány levandule, ROUSSILLON, bizarní barevné skalní formace, okrové domy, naleziště malířských hlinek. Fakultativní návštěva muzea levandule LE CHÂTEAU DU BOIS. O levanduli se tu dozvíte vše. Muzeum založil Georges Lincelé, jehož rodina už po pět generací provozuje velkou levandulovou farmu. Jejich firma Le Château du Bois obstará ročně desetinu celofrancouzské produkce esenciálních olejů z pravé levandule.

6. den zájezdu:
AIX EN PROVENCE, krátce navštívíme město Paula Cézanna, katedrála Saint Sauveur, možnost navštívit pravé provensalské trhy, platanová alej Cours Mirabeau. MARSEILLE, největší město Provence, projdeme se starým přístavem, prohlédneme si mj. baziliku St. Victor a chrám Notre-Dame de la Garde, odkud se nám otevře nezapomenutelné panorama, variantně fakult. vyjedeme na Château d´If. Večer si můžeme pochutnat na bujabéze a následuje odjezd do ČR.

7. den zájezdu:
Návrat do republiky v odpoledních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu lux. klim. busem4x ubytování v hotelu v Arles - 2lůžk. klim. pokoje s příslušenstvím 4x snídani formou bufetuprůvodce
Cena nezahrnuje
vstupné, fakult. služby, lodičky a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
1lůžk. pokoj v termínu 2900 Kčkomplex. pojištění vč. storna zájezdu 250 Kč
Nástupní místa
25.06. - 01.07. odjezd A, B, G, Plzeň
02.07. - 08.07. odjezd A, B, G, Plzeň

Přehled nástupních míst najdete ZDE
Sleva
Váš BONUS pojištění zdarma při objednání zájezdu do 31.1.2018
Podnadpis
TURISTICKÉ SKVOSTY A PŘÍRODNÍ PARKY
Typ ubytování (např. Hotel ***, Stan ...)
hotel
Ikony pro web
oblíbené@bonus
Orientační ceny vstupného
Avignon – most St. Bénézet 5€
Avignon – Papežský palác 11€
Avignon – kombinace palác + most 13,50€
St.-Rémy klášter 5€
Arles – amfiteátr + divadlo 8€
Arelate – kostel St. Trophime – křížová chodba 4,50€
Arles – Cryptoportiques 3,5 €
Arelate – Konstantinovy lázně 3 €
Arles – Musée Réattu 8€
Arles – nekropole Les Alyscamps 3,50€
Orange – římské divadlo 9,50€
Roussillon – okrová stezka 2,5 €
lisovny olivového oleje 6,50 €
Marseille – loď na ostrov If 10,80€
Pont du Gard 3,50 €
pevnost If 6€
Les Baux de Provence (dle typu prohlídky a příl. výstavy) 24 €*
*jen hrad 8,50€, hrad a Carrieres 16€
Ornitologická rezervace 7,50 €
Nimes (amfiteátr,Maison Carrée,Tour Magne) 13€
Kapesné
dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 120 €
Pořadatelem tohoto zájezdu je REDOK TRAVEL, s.r.o., IČ 25258281.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK