Přírodní krásy Korutan, Rakousko, 3.7.2018, Polopenze
Číslo zájezdu: 123931002

Přírodní krásy Korutan

Rakousko

,Přírodní krásy Korutan

Termín:

3.7.2018 - 8.7.2018
Další termíny

Strava:

Polopenze

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjezdových míst

Cena od:

 -0 %
12 550 Kč ()


TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Anotace
Užijeme si krásný týden v rakouských Korutanech, ubytováni budeme v hotelu u Millstätterského jezera, nedaleko městečka Spittal a vrcholu Goldeck. Odtud podnikneme výlety do okolí. Korutanská karta, panoramatické výhledy, soutěsky, jezera, termály, Mölltalský ledovec, vyhlídkové cesty, to jsou Korutany.

Klagenfurt - Pyramiedenkogel – Maria Wörth - Mölltalský ledovec – Raggaschlucht – hrad Sommeregg – Spittal an der Drau - Hochalmstraße - údolí Maltatal – přehrada Kölnbrein – Gmünd – Nockalmstraße – Turracherhöhe – Alpský park divoké zvěře - Gerlitzen

Program zájezdu
1. den zájezdu
Odjezd v ranních hodinách do Rakouska. KLAGENFURT, park Minimundus s modely 140 nejznámějších staveb světa s maketami vlaků a lodí. Rozhledna PYRAMIEDENKOGEL na jižním břehu Wörthersee, jedinečný výhled na jezero a horské pásmo Karavanek. Malebné městečko MARIA WÖRTH na břehu jezera Wörthersee. Večer ubytování v hotelu přímo u jezera Millstätter See, večeře.

2. den zájezdu
Dopoledne výjezd nejdelší podzemní dráhou světa (4796 m) a lanovkou na MÖLLTALSKÝ LEDOVEC, nejvyšší celoroční sněhová vrstva, fantastické výhledy. Příjemné procházky v okolí jezera WEIßSEE ve spodní stanici lanovky. Odpoledne zdoláme po dřevěných žebřících a lávkách RAGGASCHLUCHT, jedna z nejkrásnějších a nejpůsobivějších soutěsek Rakouska. Odpoledne návštěva středověkého hradu SOMMEREGG s muzeem mučících prostředků napříč světem a časem. Večer návrat do hotelu.

3. den zájezdu
Dopoledne prohlídka historického města SPITTAL AN DER DRAU a renesančního zámku Porcia. Výjezd lanovkou na vrchol GOLDECK (2140 m n. m.), příjemná turistika po okolních loukách s fantastickým panoramatickým výhledem od korutanských jezer až k nejvyšší hoře Rakouska Großglockner. Odpoledne vyhlídková plavba po jezeře MILLSTÄTTER SEE. Návrat na ubytování.

4. den zájezdu
Vysokohorskou vyhlídkovou silnicí HOCHALMSTRASSE do údolí MALTATAL s nespočtem vodopádů k vysokohorské přehradě Kölnbrein (1933 m n. m.) s nejvyšší přehradní stěnou a vyhlídkovou lávkou nad dechberoucí hloubkou. Procházka v okolí přehrady s krásnými výhledy na okolní hory a ledovce. Krátká zastávka v malebné obci MALTA. Odpoledne starobylé městečko GMÜND s návštěvou unikátního muzea sportovních vozů Porsche. Návrat na ubytování.

5. den zájezdu
Dopoledne se vydáme vyhlídkovou silnicí NOCKALMSTRAßE přes oblé kopce s pastvinami NP NOCKBERGE. Prohlídka skanzenu, procházka z dvoutisícového sedla EISENTALHÖHE na vrchol KÖNIGSTUHL (2340 m n.m.), sedlo GLOCKENHÜTTE se zvonkem štěstí. Odpoledne zastávka v sedle TURRACHERHÖHE u jezera Turrachsee. Výjezd lanovkou PANORAMABAHN s fantastickými výhledy na celé Korutany. Možnost návštěvy muzea křišťálů a drahokamů nebo dechberoucí sjezd bobovou dráhou. Cestou zpět do hotelu návštěva Alpského parku divoké zvěře, procházka mezi výběhy alpské zvířeny, Africké sbírky – rakouská obdoba muzea Emila Holuba a Muzeum ryb.

6. den zájezdu
Ráno cesta podél jezer Feldsee a Afritzer See k jezeru Ossiacher See, odkud výjezd lanovkou na GERLITZEN (1911m n. m.), fantastické výhledy na Klagenfurt, jezero Wörthersee a slovinský Triglavský NP, příjemné procházky po loukách a pastvinách. Návštěva lesního parku AFFENBERG, na ohrazené ploše lesa tu volně žije více než 150 opic japonských makaků. Návrat zpět do ČR ve večerních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu lux. klim. busem5x ubytování v hotelu *** u jezera Millstätter See - 2lůžk.pokoje s příslušenstvím a balkonem5x polopenzi (snídaně formou bufetu, večeře - 4chodové menu, salátový bufet)Korutanskou kartuprůvodce
Poznámka: Korutanská karta (Kaertner Card), Mimo Minimundus, kde je na kartu výrazná sleva, zaručuje všechny ostatní vstupy, lanovky a plavby, v programu zahrnuté zcela zdarma. Mimo tyto pak, desítky dalších korutanských atrakcí.
Cena nezahrnuje
vstupné a fakultativní služby mimo kartu a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
1lůžkový pokoj 1900 Kčkomplexní pojištění vč. storna zájezdu 210 Kč
Nástupní místa
03.07. - 08.07. odjezd B, E

Přehled nástupních míst najdete ZDE
Sleva
SLEVA 55+ ze základní ceny - 3%
Podnadpis
S KARTOU V CENĚ
Typ ubytování (např. Hotel ***, Stan ...)
hotel***
Ikony pro web
oblíbené@55+
Kapesné
Nutné pouze kapesné, lanovky již v ceně karty. Celková výše kapesného záleží samozřejmě na Vás, počítejte však vždy s rezervou pro nenadále situace (např. hotovostní platba při lékařském ošetření apod.)
Pořadatelem tohoto zájezdu je REDOK TRAVEL, s.r.o., IČ 25258281.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK