Normandie a Bretaň, Francie, 18.6.2018, Snídaně
Číslo zájezdu: 125642375

Normandie a Bretaň

Francie

,

LM


Normandie a Bretaň

Termín:

18.6.2018 - 24.6.2018
Další termíny

Strava:

Snídaně

Typ zájezdu:

Poznávací

Délka:

7 dní

Doprava:

autobus  -0 odjezdových míst

Cena od:

9 990 Kč  -15 %
8 490 Kč ()


TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Anotace
Zajímavý zájezd do Normandie a Bretaně za poznáním nejkrásnějších zahrad, hradů a opevněných městeček. Navštívíme zahrady Bois des Moutiers a Brécy, opevněná města Fougères, Vitré a středověké Vannes, dále se seznámíme se symbolem Francie klášterem Mont-St.-Michel tyčícím se na skále, a navštívíme nejznámější hrad Bretaně Josselin. Užijte si poklidnou atmosféru malých středověkých městeček a toulky zahradami.

Senlis - Chantilly - Bois des Moutiers - Honfleur – Caen - Brécy - Granville - Mont-St.-Michel – Fougères - Vitré - Josselin - Vannes
Program zájezdu
1. den zájezdu
Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den zájezdu
Průjezd Francií, na hranicích Pikardie a Normandie navštívíme středověké městečko SENLIS, dlážděné uličky, galorománské hradby, katedrála Notre-Dame. Odpoledne prohlídka honosného vodního zámku CHANTILLY, knihovna, sbírka světového malířství, nádherné zahrady s jezírky a Velkým kanálem, Královské konírny a slavné dostihové dráhy.

3. den zájezdu
Ráno pokračujeme na sever Normandie k návštěvě BOIS DES MOUTIERS, nádherná anglická zahrada navržena na konci 19. stol. na rozloze 12 ha. Brány veřejnosti otevřela r. 1970 a ročně ji obdivuje na 30000 návštěvníků. Po květinovém představení přejedeme přes most Normandie do starého pitoreskního přístavního městečka HONFLEUR, atmosféra přístavu nás vrátí do časů, kdy odtud vyplouvali piráti i objevitelé. Večerní CAEN, město Viléma Dobyvatele, ubytování.

4. den zájezdu
Prohlídka zámku a zahrad BRÉCY. Tato vznešená francouzská zahrada s terasami, schodišti a bazénky pochází z pera slavného architekta Ludvíka XIV. J. H. Mansarda. Pokračujeme do GRANVILLE, zde navštívíme dům a zahradu Christiana Diora situovanou na útesu nad mořem. S Normandií se rozloučíme prohlídkou opatství MONT-ST.- MICHEL (UNESCO), impozantním gotickým klášterem na ostrůvku, který je obklopen moře pouze v době přílivu.

5. den zájezdu
Jedinečná atmosféra opevněných měst. FOUGÈRES s mohutným hradem z 11. stol., které dodnes spojují masivní hradby se Starým městem, gotický kostel St-Sulpice s klínovou věží, procházka městem kde se odehrávala i velká část Balzakova románu Rebelové. Opevněné VITRÉ se zachovalým centrem a uličkami plnými hrázděných domů, exteriér hradu z 11. stol., katedrála ve stylu plaménkové gotiky. Oblastí kolem Paimpontského lesa, plné legend o králi Artušovi, kouzelníku Merlinovi, víle Vivian dojedeme k prohlídce monumentálního hradu JOSSELIN, rodové sídlo Rohanů, útočiště mnoha bretaňských vévodů, pohádkové věže, bohaté interiéry, krásné podhradí.

6. den zájezdu
Středověké město VANNES, vstupní brána k ostrovům v Morbihanském zálivu. Projdeme se jedním z nejslavnějších vévodských měst, jež se pyšní bohatou středověkou architekturou. Staré město je nádhernou směsicí hrázděných domů a sídel obchodníků, labyrinty úzkých uliček, bretaňské kavárničky a restaurace s místními specialitami, kamenná dlažba a rytiny, městské hradby, gotická katedrála St. Pierre ze 13 st., francouzská zahradu pod hradbami u zámku Chateau-Gaillard, který je dnes historickým a archeologickým muzeem. Možnost projížďky turistickým vláčkem historickým městem či lodního výletu Morbihanským zálivem k ostrůvkům l’Île d’Arz nebo l’Île-aux-Moines. V odpoledních hodinách odjezd do ČR.

7. den zájezdu
Návrat do ČR v ranních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu lux. klim. busem4x ubytování v hotelu***/** – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím4x snídanipobytovou taxuprůvodce
Cena nezahrnuje
vstupné, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“
Fakultativní příplatek
1lůžk. pokoj 2990 Kčkomplex. pojištění vč. storna zájezdu 250 Kč
Nástupní místa
18.06. – 24.06. odjezd A, B + Plzeň

Přehled nástupních míst najdete ZDE
Sleva
Váš BONUS pojištění zdarma při objednání zájezdu do 31.1.2018
Podnadpis
ZAHRADY A STŘEDOVĚKÁ MĚSTEČKA + CHANTILLY
Typ ubytování (např. Hotel ***, Stan ...)
hotel
Ikony pro web
oblíbené@bonus
Orientační ceny vstupného
Senlis - katedrála Notre Dame zdarma
Chantilly - zámek + zahrada 17,00 € (skupina 13,50)
Chantilly - park 8,00 €
Chantilly - muzeum koní + jezdecká show 21,00 €
Chantilly - zámek, park, muzeum + show 30,00 €
Bois des Moutiers 11,00 € (skupina 9,00)
Brécy zahrady 8,00 €
Granville - muzeum Gristian Dior 4,00 €
Mont Saint Michel 10,00 € (skupina 8,00)
Fougères - hrad 6,00 € (skupina 5,00)
Josselin zámek + zahrady 9,00 € (skupina 7,30)
Vannes - plavba Morbihanským zálivem 22,50 €
Vannes - plavba na ostrov l’île d’Arz nebo l’Île aux Moines 24,60 €
Kapesné
dle individuálního zájmu o návštěvy památek, doporučujeme cca 80 €
Pořadatelem tohoto zájezdu je REDOK TRAVEL, s.r.o., IČ 25258281.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK